Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Sankcje a Rosja

Rosyjski transportowy jumbo jet nie dostał pozwolenia na start z niemieckiego lotniska w Hahn (Nadrenia-Palatynat) z powodu nałożonych na Rosję sankcji. I na razie nic się w tej sprawie nie zmieni - informuje w czwartek "Spiegel". Duży samolot transportowy Boeing 747, obsługiwany przez Cargologicair UK, utknął na niemieckim lotnisku "na czas nieokreślony". Wg informacji "Spiegla", opłata za postój samolotu wynosi ok. 1200 euro dziennie. Powodem zatrzymania samolotu są sankcje, nałożone na Rosję.

czytaj dalej na stronie artykułu

Czy Izrael zdecyduje się na dostarczenie broni Ukrainie?

Oskarżenia Zachodu i straszenie konsekwencjami izolacji Rosji, to kolejne kontrowersyjne wypowiedzi szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa, który tydzień temu oskarżył Izrael o wspieranie rzekomych neonazistów w Ukrainie. I powiedział, że Wołodymyr Zełenski, podobnie jak Hitler, ma żydowską krew, a największymi antysemitami są sami Żydzi. W reakcji izraelskie władze planują zmienić "chwiejne" podejście do wojny w Ukrainie i dostarczyć systemy obronne chroniące wojska na ziemi, osobisty sprzęt bojowy i systemy ostrzegania. Według ekspertów, w tle wymiany ciosów między Rosją a Izraelem, ścierają się interesy gospodarcze i polityczne na Bliskim Wschodzie.

Zdaniem Ławrowa Rosja nie jest zaskoczona sankcjami - ale jednocześnie jesteśmy zaskoczeni falą rusofobii w innych krajach. Czujemy tę wrogość pod naszym adresem - dodał polityk cytowany przez Agencję Reutera.

Rosyjski minister spraw zagranicznych powtórzył też swoje niedorzeczne tezy. Jego zdaniem trudno przewidzieć, jak długo potrwa "totalna wojna hybrydowa" przeciwko Rosji.

czytaj dalej na stronie artykułu

Chcesz żyć, to przyjmij rosyjskie obywatelstwo - dekret Putina

Ze względu na pogwałcenie prawa międzynarodowego przez Rosję i zbrodniczy najazd na niepodległe państwo, na kraj agresora zostały nałożone sankcje. Unia Europejska nadal nie wprowadziła jednak całkowitego embargo na rosyjskie surowce energetyczne. Wspólnota chciała, aby zakaz sprowadzania ropy naftowej, gazu i węgla został przypieczętowany w szóstym pakiecie sankcji gospodarczych, ale sprawa okazała się bardzo trudna ze względów różnic politycznych wewnątrz UE.

czytaj dalej na stronie artykułu

Dodane pliki:
  • Wladimir-Putin.jpg