Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Robert Lewandowski - ile jest wart na rynku transferowym?

Bayern wycenił Lewandowskiego.

W poniedziałek świat obiegła wiadomość, że kapitan reprezentacji Polski porozumiał się z Dumą Katalonii w sprawie indywidualnego kontraktu. Teraz zgodę na transfer musi dać Bayern.

Jak poinformował dobrze zorientowany w sprawach Barcelony Gerard Romero, klub z Camp Nou byłby w stanie zapłacić mistrzom Niemiec kwotę w granicach 25-30 milionów euro. Bayern ma jednak domagać się przynajmniej 60 milionów.

czytaj dalej na stronie artykułu

Dodane pliki:
  • robert-lewandowski.png

Klub, który zdecydowałby się na sprowadzenie Lewandowskiego, musiałby zapłacić za niego przynajmniej 40 mln euro. Nie wiadomo, czy Barcelonę stać na taki wydatek. Kontrakt Lewandowskiego z bawarskim klubem kończy się latem 2023 r.

Dodane pliki:
  • Robert-Lewandowski.png

Robert Lewandowski

Lewandowski nie dla Barcelony?
Według angielskich dziennikarzy możliwym kierunkiem jest także Chelsea Londyn, która latem będzie chciała pozbyć się Romelu Lukaku.

Swoje trzy grosze do tej sytuacji dorzucają także dziennikarze francuskiego "L'Equipe". Francuzi twierdzą, że minimalną kwotą jakiej Bayern będzie żądał od nabywcy Lewandowskiego, jest 60 milionów euro. Dodają, że Barcelona może mieć problem z wyłożeniem takiej gotówki na stół.

Lewandowski w obecnym sezonie kolejny raz dobił do magicznej granicy 50 strzelonych goli. Łącznie we wszystkich klubowych rozgrywkach wystąpił 46 razy. W tym czasie strzelił 50 bramek oraz zanotował siedem asyst. Obecnie Polak wyceniany jest przez portal transfermarkt.de na kwotę 50 milionów euro.

czytaj dalej na stronie artykułu

Katalończycy zrobią wszystko, aby sprowadzić Lewandowskiego już najbliższego lata.

Robert Lewandowski wykorzystał przerwę przed meczami reprezentacji Polski i wraz z rodziną udał się na wakacje do Turcji.

Okazuje się, że kibice Blaugrany również bardzo chcą, aby 33-latek zasilił wspierany przez nich zespół. Pokazały to komentarze na Instagramie pod zdjęciem Lewandowskiego z córką.

Nic dziwnego, że kibice katalońskiego zespołu tak bardzo oczekują na Lewandowskiego. W ostatnich latach Polak imponuje skutecznością. W tym sezonie w barwach Bayernu Monachium rozegrał 46 spotkań. Zdobył 50 goli i zaliczył 7 asyst. "Lewy" może pomóc Barcelonie wrócić do europejskiej czołówki.

czytaj dalej na stronie artykułu

Dodane pliki:
  • Robert-Lewandowski.jpg

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski - Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski ogłosił zakończenie swojej współpracy z Bayernem Monachium. „Transfer będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron” - dodał napastnik podczas rozpoczętego w poniedziałek zgrupowania kadry narodowej.

Jak czytamy: „NIE powiedziałem, że Bayern jest niepoważnym klubem. Bayern to poważny klub i dlatego mam nadzieję, że nie zatrzyma mnie tylko dlatego, że może” - stwierdził kapitan reprezentacji Polski cytowany przez BarcaInfo.

Robert Lewandowski ogłaszając chęć odejścia z Bayernu, psuje relacje polsko-bawarskie, ale za to może naprawić relacje polsko-niemieckie. Może wreszcie w Berlinie, Hamburgu, Dortmundzie, Koeln itd. Polak nie będzie się kojarzył z tryumfującym Monachium - komentuje Ośrodek Myśli Politycznej.

czytaj dalej na stronie artykułu

Dodane pliki:
  • Robert-Lewandowski.jpg