Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Polska kupuje system rakietowy Narew

Wyciągamy wnioski z tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Ukraina broni się dzielnie, ale broni się, dlatego że jest przygotowana do obrony. Widzimy, jak ważną rolę odgrywa możliwość obrony przeciwlotniczej, stąd też znacząco przyspieszyliśmy dostarczenie na wyposażenie Wojska Polskiego systemu krótkiego zasięgu obrony przeciwlotniczej Narew - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

System Narew trafi do Polski - pierwsza jednostka trafi już we wrześniu 2022 roku

Na jednostkę ogniową złożą się po trzy wyrzutnie iLauncher z pociskami CAMM produkowanymi przez brytyjski oddział europejskiej grupy MBDA, stacja radiolokacyjna Soła, urządzenia kierowania uzbrojeniem polskiej produkcji i pojazdy transportowo-załadowcze

czytaj dalej na stronie artykułu

Dodane pliki:
  • narew.jpg

Bruksela a KPO dla Polski

Komisja Europejska jest gotowa odblokować środki z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski. 2 czerwca planowana jest wizyta w Warszawie przewodniczącej KE, jeśli do tego czasu procedura zatwierdzenia KPO zostanie zakończona.

Krajowy Program Odbudowy z naszej strony został zatwierdzony i wniosek złożony już jakiś czas temu. Dostajemy z Komisji Europejskiej pozytywne sygnały w tym zakresie.

W ramach Funduszu Odbudowy z budżetu polityki spójności na lata 2021-2027 Polska ma do dyspozycji około 76 mld euro. W KPO, który ma wspomóc gospodarkę po pandemii Covid-19, Polska wnioskuje o 23,9 mld euro dostępnych w ramach grantów i o 11,5 mld euro z części pożyczkowej.

czytaj dalej na stronie artykułu

Zdjęcie: © Dursun Aydemir / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM/East News

Dodane pliki:
  • Mateusz-morawiecki-i-Ursula-von-der-Leyen.jpg